Hazard nuk e ka shijuar ende “El Clasicon”, të dielën përballet për herë të parë me Barçën

  • A.P /
  • 22 tetor 2021 - 15:20
Hazard nuk e ka shijuar ende “El Clasicon”, të dielën përballet për herë të parë me Barçën

Ka më shumë se dy vite në Spanjë, por Eden Hazard nuk ka luajtur kurrë në një “El Clasico”.

Që prej transferimit në Madrid, Hazard ka vuajtur nga dëmtime të shumta dhe gjithmonë ka qenë jashtë edhe për sfidat në mes te Barcelonës dhe Real Madrid.

Në total, ai ka humbur katër El Clasico, por duket se do të shijojë të pestën.

Ai është stërvitur normalisht me pjesën tjetër të skuadrës dhe duket se do të jetë i gatshëm për sfidën e së dielës.


(Kosova Sot Online)