Bayerni i vendosur ta shesë Comanin, po e duan klubet e mëdha angleze

  • S.A /
  • 29 October 2021 - 09:41
Bayerni i vendosur ta shesë Comanin, po e duan klubet e mëdha angleze

Klubi i madh gjerman, Bayern Munich thuhet se është ‘i vendosur’ të shesë francezin Kingsley Coman në fund të sezonit.

Sulmuesi anësor francez ka kontratë me kampionët e Bundesligës deri në fund të sezonit 2022/23. Megjithatë, sipas gazetës AS Sport, Bayern tani ka vendosur të përfitojë nga Coman verën e ardhshme. 25-vjeçari ka qenë objektiv i klubeve të mëdha angleze si Chelsea, Manchester United dhe Liverpool.

Bayern dëshiron të shmangë humbjen e Coman në një transferim të lirë, siç bëri me David Alaba verën e fundit.

Gjigantët bavarez preferojnë të marrin diçka nga francezin, siç bënë kur Thiago u shit te Liverpool për rreth 25 milionë funte në vitin 2020.

(Kosova Sot Online )