Munishi: Prishtina fitoi me hile, vijoj të jem tifoz i Drenicës

• 31 October 2021 - 16:55

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi, pretendon se Prishtina e ka mundur Drenicën me ndihmën e padrejtë të gjyqtarëve, pasi kampionia në fuqi e mposhti 1:0 skuadrën në formë të Tahir Lushtakut të dielën në kryeqytet.

Besnik Krasniqi shënoi në fund të takimit në Stadiumin Fadil Vokrri për ta kthyer Prishtinën në binarët e fitores pas disfatës kundër Ballkanit në ndeshjen e kaluar.

Por një incident i minutës së 60-të zgjoi polemika, kur sulmuesi Denisson u rrëzua në zonën e Prishtinës dhe u ndëshkua me karton të verdhë për simulim, megjithëse gjyqtari Gramos Shala e shikoi rastin në VAR për disa minuta para se të vendoste se ndërhyrja ndaj tij nuk ishte për penallti.

Ai e konfirmoi kartonin e verdhë ndaj Denisson dhe mbrojtësi i anësor Krasniqi shënoi nga afërsia pas një harkimi nga Kryeziu në minutën e 83-të.

Në një reagim pas ndeshjes në Facebook, Munishi, skuadra e të cilit barazoi me Dukagjinin të shtunën, shkroi: “Unë vazhdoj të jem tifoz i Drenicës edhe kur e mundin me hile”.

Munishi është deklaruar më herët këtë sezon si tifoz i zjarrtë i futbollit të skuadrës së Lushtakut, e cila ishte lidere në disa javët e para të sezonit 2021/22.

Pavarësisht fitores, Prishtina ngel në vendin e gjashtë tani me 16 pikë, katër më pak se Drenica një vend më lart.

Drita i prin tani tabelës me 22 pikë, një më shumë se Ballkani dhe Gjilani në vendet dy dhe tre, përkatësisht.