4 kombëtaret e Evropës që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

  • S.A /
  • 14 November 2021 - 09:26
4 kombëtaret e Evropës që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

Kampanja kualifikuese për Kupën e Botë Katar 2022 po shkon drejt fundit, teksa brenda këtyre ditëve do të luhen ndeshjet e fazës së fundit.

Deri tani, katër kombëtare evropiane e kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Botëror.

Belgjika dhe Franca dje siguruan kualifikimin tutje falë fitoreve që arritën ndaj Kazakistanit, respektivisht Estonisë.

Ndërkohë, paraprakisht kualifikimin e kanë siguruar edhe Danimarka dhe Gjermania.

(Kosova Sot Online )