Dallim i konsiderueshëm në vlerë mes Kosovës dhe Greqisë

  • S.A /
  • 14 November 2021 - 15:49
Dallim i konsiderueshëm në vlerë mes Kosovës dhe Greqisë

Kosova sonte e mbyll fushatën e dytë kualifikuese për Kupën e Botës. “Dardanët” në Athinë përballen me Greqinë në ndeshjen e fundit të kësaj faze.Kosova renditet e fundit në grupin B dhe “Dardanëve” i duhet një fitore prej mbi katër gola për të mos mbetur e fundit.Në anën tjetër, si Kosova edhe Greqia nuk ka gjasa për kualifikim në Kampionatin Botëror.

Sipas Transfermarkt, Greqia vlerësohet me 100.6 milionë euro, kurse “Dardanët” vlerësohen me 66.1 milionë.

Lojtari më i vlefshëm i Greqisë është Tzolis me 12 milionë euro, kurse më i vlefshmi te Kosova është Amir Rrahmani me 16 milionë. 

(Kosova Sot Online )