Real Madridi nuk do të bëjë ofertë për Mbappen në janar

  • S.A /
  • 17 November 2021 - 11:25
Real Madridi nuk do të bëjë ofertë për Mbappen në janar

Real Madridi nuk pritet të bëjë një lëvizje për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, gjatë afatit kalimtar të dimrit.

Mbappe mbetet objektivi numër një i Los Blancos me sulmuesin që mendohet se dëshiron të përmbushë ëndrrën e tij që një ditë të veshë fanellën e Los Blancos. Por, anija lundroi për sa i përket pagesës për Mbappen, me Real Madridin tani të vendosur për ta marrë atë falas në verë.Los Blancos bënë një lëvizje për të verën e fundit, duke shpresuar të bindin PSG-në për të shitur, pasi klubi francez përballet me humbjen e tij falas verën e ardhshme pa kontratë të re në horizont.

Por, sipas gazetës Mundo Deportivo, përparimet e tyre u refuzuan dhe Real Madridi nuk do t’i japë gjigantëve francezë përsëri mundësinë për të fituar para për sulmuesin e tyre.

Nga 1 janari, Real Madridi mund të flasë me Mbappen dhe të rënë dakord për një marrëveshje para-kontrate përpara verës. Ky do të jetë qëllimi i tyre në vend që të përpiqen të bindin PSG-në të shesë në janar për një fitim të mundshëm.

Deri më tani, Mbappe i ka rezistuar bisedimeve të kontratës me PSG-në dhe kështu objektivi i Real Madridit mbetet në rrugën e duhur. 

(Kosova Sot Online )