Mancini e pranon se Italia nuk kishte fat në short

  • A.P /
  • 26 nëntor 2021 - 18:46
Mancini e pranon se Italia nuk kishte fat në short

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, pranoi se mund të kishte qenë një short më i mirë për Azzurrit, por theksoi se ata janë të sigurt dhe pozitivë përpara ndeshjeve play-off të Kupës së Botës 2022 në mars.

Azzurri-t do të përballen me Maqedoninë e Veriut në shtëpi në gjysmëfinalen e play-off-it dhe në finale do të luajnë me fituesin e Turqisë ose Portugalisë jashtë vendit.

Kështu, Italia po përballet me një detyrë të vështirë për të rezervuar një vend në Katar 2022 dhe Mancini pranoi se ishte një short i vështirë për ta.

“Mund të ishte pak më mirë, kjo është e vërtetë. Është e qartë se ne dhe Portugalia duhet të mundim Maqedoninë dhe Turqinë. Është një me një ndeshje, e cila gjithmonë ofron vështirësi. Ne jemi të sigurt dhe pozitivë, veçanërisht në momentet pak më të vështira”, tha Mancini për RAI2


(Kosova Sot Online)