Probleme për Mancinin, shumë lojtarë të Italisë mund ta humbasin finalen e play-offit

  • A.P /
  • 26 nëntor 2021 - 19:51
Probleme për Mancinin, shumë lojtarë të Italisë mund ta humbasin finalen e play-offit

Disa lojtarë të Italisë janë me karton të verdhë kur Azzurri pret Maqedoninë e Veriut në play-off të Kupës së Botës 2022 dhe rrezikojnë të humbasin një finale të mundshme kundër Turqisë ose Portugalisë.

Azzurri u kualifikua në play-off në kualifikueset e Kupës së Botës me një vend të dytë pas Zvicrës në fazën e grupeve dhe u rendit në shortin e së premtes.

Por pavarësisht pozicionit të favorshëm në short, ekipi i Roberto Mancinit u përballën me një rrugë të vështirë për në Katar 2022.

Por disa nga lojtarët e Italisë rrezikojnë të humbasin finalen, pasi Azzurri hyn në play-off me shumë nga yjet e tyre një karton të verdhë larg pezullimit.

Italia do të përballet me fituesin në ndeshjen mes Portugalisë dhe Turqisë dhe finalen do ta luajë jashtë shtëpisë, ose në Lisbonë ose në Stamboll.

LOJTARËT E ITALISË ME KARTON TË VERDHË PËRPARA MAQEDONISË SË VERIUT NË PLAY-OFF TË KUPËS SË BOTËS:

Federico Chiesa (Juventus)
Federico Bernardeschi (Juventus)
Giorgio Chiellini (Juventus)
Lorenzo Insigne (Napoli)
Matteo Pessina (Atalanta)
Rafael Toloi (Atalanta)
Nicolò Barella (Inter)
Sandro Tonali (Milano)

(Kosova Sot Online)