“Messi meriton të fitojë Topin e Artë”

  • G.G /
  • 27 November 2021 - 10:11
“Messi meriton të fitojë Topin e Artë”

Angel di Maria, mesfushori i Paris Saint Germain, thotë se edhe për këtë vit, Topin e Artë do t’ia jepte shokut të skuadrës tani te PSG dhe te Argjentina që shumë vite, Lionel Messit.

Messi e fitoi Kupën e Mbretit me Barcelonën sezonin që lamë pas, që ishte sezoni i tij i fundit në “Camp Nou”.

Qershia mbi torte ishte triumfi në Kupën e Amerikës me Argjentinën, trofe që Messi e kërkonte që një dekadë.

Nëse Messi e meriton të fitojë Topin e Artë?

“Po, mendoj se po. Ai ka pasur një vit shumë të rëndësishëm në karrierën e tij. Fitimi i Kupës së Amerikës me vendin e tij janë vërtet gjëra që më në fund kanë arritur në Kombëtare. Për këtë arsye e meriton”, u shpreh Di Maria.

Nëse Messi është i lumtur në Paris…

“Po, ai është i lumtur. Familja e saj përshtatet mirë, fëmijët e saj argëtohen në shkollë. Ai tashmë ka gjetur një shtëpi. Ai është përshtatur mirë me njerëzit e klubit. Është normale në futboll të duhet kohë për t’u përshtatur. Nuk ka qenë e lehtë për të“. 

Messi kandidatin më të fortë për këtë trofe e ka sulmuesin e Bayern Munich, Robert Lewandowski, derisa në garë janë edhe Jorginho i Chelsea, Kylian Mbappe, Karim Benzema.

(Kosova Sot Online)