Top-5 e lojtarëve në garë për Topin e Artë

  • A.P /
  • 29 nëntor 2021 - 22:13
Top-5 e lojtarëve në garë për Topin e Artë

Tashmë gjithçka dihet. Lionel Messi e ka fituar Topin e Artë për vitin 2021.

Argjentinasi tani numëron shtatë Topa të Artë, duke i ikur për dy Ronaldos.

Ndërkohë, tani është zbuluar edhe lista e top-5 lojtarëve në garë.

I dyti ishte Robert Lewandowski, i treti Jorginho, i katërti Benzema dhe i pesti Kante.

Ronaldo ndërkohë nuk arriti top-5shen duke u renditur në vendin e gjashtë. 

(Kosova Sot Online)