Arsenali i shënon Unitedit derisa De Gea ishte i shtrirë përtokë

  • A.P /
  • 02 dhjetor 2021 - 21:46
Arsenali i shënon Unitedit derisa De Gea ishte i shtrirë përtokë

Arsenali e ka befasuar herët Manchester Unitedit në Old Trafford.

Në minutën e 17’, talenti Smith-Roëe ka shënuar për Topçinjtë për rezultatin 1-0.

Ai shënoi derisa David de Gea ishte i shtrirë përtokë, pas një dueli me shokët e tij të skuadrës, ku mbeti i dëmtuar.

Futbollistët e United kërkuan që goli të anulohet, por as VAR s’mundi ta bëjë këtë gjë sepse ata u përplasën mes vete dhe s’ka se si të konsiderohet faull diçka e tillë,.

(Kosova Sot Online)