Futbollisti shqiptar shënon në fund të ndeshjes dhe e shpëton Sandhausenin

  • S.A /
  • 04 dhjetor 2021 - 16:32
Futbollisti shqiptar shënon në fund të ndeshjes dhe e shpëton Sandhausenin

Sandhausen ka rrëmbyer një pikë të artë në shtëpi duke barazuar 1-1 me Paderbornin.

Vendasit për këtë duhet ta falenderojnë futbollistin shqiptar, Bashkim Ajdini.

Në minutat shtesë të ndeshjes, para se gjyqtari të sinjalizojë përfundimin e takimit, 28-vjecari doli në skenë për të shënuar golin e barazimit dhe të një pike, pasi vendasit po humbisnin 0-1.

Sandhausen po kalon një sezon të vështirë, pasi gjendën në pozitën e 17, por kjo pikë do t’i ndihmojë ata për të rifituar besimin. 

(Kosova Sot Online )