Rikthehet Champions League, sonte vëmendja në Itali dhe Spanjë

  • S.A /
  • 07 dhjetor 2021 - 09:19
Rikthehet Champions League, sonte vëmendja në Itali dhe Spanjë

Champions League rikthehet sonte me xhiron e fundit të fazës së grupeve.

Tetë ndeshje sonte dhe tetë të tjera nesër për t’i kompletuar 16 ekipet që do të kalojnë tutje.

Me fillim nga ora 18:45, PSG përballet me Club Brugge, ndërsa Leipzig me Manchester Cityn.

Nga ora 21:00 zhvillohen edhe gjashtë ndeshje tjera, kurse vëmendja do të jetë në Milano dhe Madrid.

AC Milan e pret Liverpoolin, kurse Real Madridi do të jetë nikoqir i Interit.

Në ndeshjet tjera takohen:

Ajax – Sporting

Dortmund – Besiktas

Porto – Atletico Madrid

Shakhtar – Sheriff.

(Kosova Sot Online )