Barcelona lidhet me transferimin e Alexis Sanchez, por kiliani nuk është objektivi kryesor i Xavit

  • S.A /
  • 16 December 2021 - 16:12
Barcelona lidhet me transferimin e Alexis Sanchez, por kiliani nuk është objektivi kryesor i Xavit

Barcelona ka monitoruar disa sulmues në përpjekjet e tyre për të forcuar sulmin e tyre, si rezultat i pensionimit të Sergio Agueros dhe paraqitjeve të dobëta të Luuk de Jong dhe largimit të mundshëm të holandezit.

Me Ansu Fatin dhe Martin Braithëaite që përballen me probleme lëndimesh dhe Ousmane Dembele duke luftuar me gjendjen e tij fizike, Blaugranët janë të prirur të forcojnë skuadrën e tyre në tregun e transferimeve të dimrit. Barcelona thuhet se është e interesuar të rikthejë Alexis Sanchezin, por sulmuesi rezervë i Interit nuk është objektivi kryesor i Xavi Hernandez, pasi ish- trajneri i Al-Saddit i ka vënë sytë te Ferran Torres i Manchester Cityt. Klubi katalunas do të luftonte për të mbuluar pagën e Sanchezit, por De Jong duke shkuar në anën tjetër te Interi mund ta lehtësojë atë lëvizje. Kjo do të thotë se kiliani është një opsion, thjesht jo kryesori.

Sulmues të tjerë në radarin e Barcelonës. Barcelona kanë vendosur edhe sulmuesin e Manchester Unitedit, Edinson Cavani dhe atë të Chelseat, Timo Werner, në radarin e tyre, pasi asnjëri nga dy lojtarët nuk konsiderohen titullar të pakontestueshëm në ekipet e tyre.

Megjithatë, përpara se të nënshkruajë me ndonjë lojtar, Barcelona do të duhet të krijojë hapësirë ​​në kufirin e pagave të saj duke larguar disa nga lojtarët aktual të skuadrës.

Klubi katalunas nuk mund të nënshkruajë me asnjë objektiv të mundshëm nëse fillimisht nuk ndahet me ndonjë nga lojtarët e tyre. 

(Kosova Sot Online )