Theret për vdekje futbollisti 23-vjeçar

  • S.A /
  • 20 December 2021 - 10:48
Theret për vdekje futbollisti 23-vjeçar

Një futbollist 23-vjeçar është vrarë me thikë gjatë një përleshjeje pas një ahengu në Bermuda të dielën mbrëma. Besohet se Osagi Bascome u ther me thikë shumë herë gjatë përleshjes pranë një restoranti në Bermuda.

Bascome kishte nënshkruar me Bristol City më 2017 dhe kishte luajtur për ekipin U23. Ai i dha fund karrierës në futbollin anglez në Darlington në National League.

Policia në Bermuda tha se vrasja e tij nuk ka ndonjë ndërlidhje me grupe mafioze.

Policia iu ka bërë thirrje dëshmitarëve të japin informata rreth vrasjes.

“Kemi nevojë për informata nga kushdo që ishte në aheng, por tani për tani njerëzit që ishin atje nuk po flasin”.

Bascome i kishte bërë 18 paraqitje për Bermudën, duke e shënuar një gol kundër Saint Maarten.

(Kosova Sot Online )