Interi nuk nxitohet për rinovimin me De Vrij, i hapur t’i dëgjojë ofertat

  • A.P /
  • 27 dhjetor 2021 - 18:21
Interi nuk nxitohet për rinovimin me De Vrij, i hapur t’i dëgjojë ofertat

Interi nuk është në nxitim për të rinovuar kontratën e Stefan de Vrij dhe ata janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat për të.

Qendërmbrojtësi holandez 29-vjeçar ka qenë stabil në mbrojtjen e ekipit të trajnerit Simone Inzaghi këtë sezon, duke qenë një nga lojtarët më të mirë në skuadër pasi skuadra kërkon të mbrojë Scudetton.

Siç është raportuar nga Calciomercato më herët sot, negociatat midis Interit dhe De Vrij në lidhje me një kontratë të re janë aktualisht në gatishmëri, me klubin që nuk e konsideron si prioritet lidhjen e tij me një marrëveshje të re deri në verën e ardhshme.

Një nga arsyet për këtë është sepse Interi mund të bëjë një fitim të rëndësishëm kapital nga mbrojtësi holandez. Ai mbërriti si një transferim i lirë nga Lazio në vitin 2018 dhe kështu çdo të ardhur nga shitja e tij do të bënte një fitim të vërtetë, i rëndësishëm pasi klubi punon për të mbajtur nën kontroll llogaritë e tyre.

Nerazzurrët janë të gatshëm të dëgjojnë oferta për De Vrij, edhe pse nuk do të konsiderojnë asgjë nën 20 milionë euro. Nëse ai shitet, klubi do të shikojë të riinvestohet menjëherë në skuadër, ndoshta duke nënshkruar Bremer nga Torino. 

Nëse nuk arrin asnjë ofertë bindëse, klubi milanez do të fillojë të punojë për ta lidhur atë me një kontratë të re.

(Kosova Sot Online)