2021-ta solli shumë medalje, Driton Kuka i numëron të arriturat e xhudos

  • G.G /
  • 31 December 2021 - 13:51
2021-ta solli shumë medalje, Driton Kuka i numëron të arriturat e xhudos

Ikona e sportit në Kosovë, Driton Toni Kuka, ka falënderuar vitin 2021.

Viti 2021, ndonëse i rënduar nga pandemia, në sferën e sportit në Kosovë ka dalë të jetë nga më të suksesshmit.

Gjithë ky sukses erdhi nga xhudistet që morën pjesë në Lojërat Olimpike Tokio 2020, ku Kosova përmes Distria Krasniqit e Nora Gjakovës fitoi dy medalje të arta.

Postimi i Kukes pa nderhyrje:

Faleminderit 2021!Aq shumë ky vit i dha Kosovës dhe popullit Shqiptar në Sport!Sporti i xhudos sivjet nxorri :Dy medalje të Arta Olimpike

Kampionin e parë Evropian për meshkuj dhe shteti nr 1 në Evropian për të rritur!Me dhjetra medalje Evropiane e Botërore Kosova vendi me më pak se 2 milionë banorë sivjet i dha Botes :Xhudisten dhe trenerin më të mirë në Botë!Urime 2022

Kosova mbi të gjitha …

https://www.facebook.com/driton.kuka/posts/10223962907998472

(Kosova Sot Online)