Broja i lumtur pas golit të radhës në Premierligë: “Do të qëndroj me këmbë në tokë”

  • S.A /
  • 12 January 2022 - 10:32
Broja i lumtur pas golit të radhës në Premierligë: “Do të qëndroj me këmbë në tokë”

Armando Broja ka shkëlqyer sërish në Premierligë me Southamptonin. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare arriti që të shënojë gol në fitoren 4-1 ndaj Brentford.

Ai shënoi për 3-1 në minutën e 49’, duke shkuar në pesë finalizime këtë edicion në Premierligë, shtatë në total me Southamptonin.

Pas takimit, ai është shprehur shumë i lumtur për formën që po kalon, golin që shënoi dhe fitoren e ekipit.

“Ishte një top i mrekullueshëm nga Oriol Romeu. E dija se mbrojtja ishte mjaft e hapur, kështu që nuk e mendoja se do të më kapnin nga aty. Ishte një gol i mirë ndaj jam i lumtur. Kur ishte 2-1, ata po ecin përpara dhe gjithmonë mund të arrijnë një gol me fat, i cili ndryshon lojën, kështu që kur shënoni një gol të tretë, mund të vazhdoni”.

“Është nder të luaj në Ligën Premier për një klub kaq të mirë dhe të jem pranë një klubi si ky dhe lojtarëve të tillë. Jam mirënjohës që jam pranë ekipit. Unë po përpiqem të ndihmoj ekipin dhe të shënoj gola, kjo është gjithçka që mund të bëj”.

“Tifozët? Është e mrekullueshme, nuk ka ndjenjë më të mirë se të kesh tifozët pas teje, është e mahnitshme, të prek zemrën dhe të kem atë përgjigje, jam shumë mirënjohës për ta”.

“Unë jam i ri dhe prandaj është e rëndësishme që të qëndroj me këmbë në tokë. Kam ardhur nga liga holandeze në Ligën Premier dhe prandaj është një hap i madh. Është e mrekullueshme. Jam në kampionatin më të fortë në botë dhe prandaj është shumë e vështirë, por unë thjesht po shijoj futbollin tim”, ka thënë Broja. 

(Kosova Sot Online )