Man City e do Haalandin, por ai preferon Realin

  • A.P /
  • 14 January 2022 - 15:49
Man City e do Haalandin, por ai preferon Realin

Sipas AS, dëshira e Haaland është të luajë në Santiago Bernabeu.

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka kërkuar urgjentisht nga klubi që të punojnë shumë për transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland.

Haaland pritet të lërë Dortmundin këtë verë dhe për të ka shumë klube që janë të interesuara.

Sido që të jetë, AS raporton se lojtari preferon të luajë në La Liga dhe ta veshë fanellën e bardh të Real Madridit. 

(Kosova Sot Online)