Valencia nis bisedimet për futbollistin e Romës

  • A.P /
  • 16 January 2022 - 13:54
Valencia nis bisedimet për futbollistin e Romës

Valencia aktualisht është duke kërkuar Amadou Diawara dhe ata janë të vendosur të hapin negociatat me Romën për mesfushorin së shpejti.

Skuadra spanjolle beson se mesfushori 24-vjeçar nga Guineja do të ishte perfekt për skuadrën e José Bordalás, duke luajtur mirë në sistemin e tij 4-4-2. 

Ata aktualisht po punojnë për të krijuar hapësirë ​​për mesfushorin Giallorossi, duke kërkuar të dërgojnë Daniel Wass në Atletico Madrid. Pasi të përfundojë kjo marrëveshje, ata do të jenë në gjendje të arrijnë marrëveshje.

Siç raportohet nga TuttoMercatoWeb, Valencia ka pyetur Romën për një marrëveshje të mundshme huazimi për Diawara dhe negociatat mund të fillojnë në ditët e ardhshme. 

Diawara nuk ka arritur t’i bëjë përshtypje trajnerit Jose Mourinho këtë sezon dhe kështu ka bërë vetëm katër paraqitje në Serie A, për një total prej 168 minutash. 

Largimi i tij nga kryeqyteti italian tashmë duket i pashmangshëm. 


(Kosova Sot Online)