Pasi e mori Coutinhon, Gerrard synon ta marrë edhe Suarezin në Villa Park

  • S.A /
  • 19 January 2022 - 11:04
Pasi e mori Coutinhon, Gerrard synon ta marrë edhe Suarezin në Villa Park

Steven Gerrard tundon Luis Suarez . Pas rekrutimit të një ish-shoku të skuadrës si Philippe Coutinho , sfida e tij është sulmuesi uruguaian për Atletico Madridit, i cili mund të jetë i radhës.

Siç zbulohet nga Gerard Romero, i cili mban një marrëdhënie të ngushtë me uruguaianin, trajneri i Aston Villa e ka bërë “pistoleron” të mendojë për të.

Për këtë arsye, ai do të kishte refuzuar tashmë përpjekjet e disa skuadrave të tjera. E para, nga Brazili.

Atletico Mineiro , kampionët brazilian , dhe grupi i tyre i yjeve po kërkojnë një zëvendësim për agjentin e sapokthyer të lirë Diego Costa.

Edhe Corinthians , i cili me kureshtje tregon sulmuesin e Lagartos. Palmeiras mbyll trefishin e një aventure të Amerikës së Jugut.

Nga Arabia Saudite , nga e cila nuk bëhet e ditur emri i klubit, vjen propozimi ekzotik dhe një grusht i mirë floriri.

(Kosova Sot Online )