Rooney refuzon Evertonin

  • A.P /
  • 28 janar 2022 - 22:55
Rooney refuzon Evertonin

Ish ylli i Anglisë do të mbetet në drejtimin e Derby County

Wayne Rooney ka treguar se e ka refuzuar mundësinë që të bëhet menaxher i ri i Evertonit, por beson se ai është gati që të bëhet menaxher i një skuadre të Premier Ligës.

Evertoni është duke kërkuar për momentin një menaxher të ri pasi që shkarkoi Rafa Benitesin në mes të janar dhe Rooney ishte njëri prej pretendenteve për ta zëvendësuar spanjollin.

“Evertoni i është afruar agjentit tim dhe me ka kërkuar intervistë për punë, por i kam refuzuar”, tha Rooney për mediat. “Ishte një vendim i vështirë”.

Rooney vazhdon luftën për ta shpëtuar Derbyn

Rooney është duke u përpjekur që ta shpëtojë Derby Countyn nga rënia nga Championshipi, pasi që klubi ka vetëm 14 pikë që nga fillimi i sezonit, kjo më shumë për thyrjen e rregullave financiare nga ish pronari i klubit, Mel Morris.

(Kosova Sot Online)