Gjiganti italian po e përgatit një ofertë të çmendur për Salahun

  • S.A /
  • 23 March 2022 - 11:52
Gjiganti italian po e përgatit një ofertë të çmendur për Salahun

Juventusi është vënë në kërkim të një sulmuesi të madh pasi u konfirmua largimi i Paulo Dybalas në fund të sezonit. Palët nuk e gjetën gjuhën e përbashkët për vazhdimin e kontratës, kështu që palët do të ndahen në verën që vjen. E në ndërkohë, “Bianconeri” janë vënë në gjah për pasuesin e sulmuesit argjentinas.

Mediumi italian “La Gazzetta dello Sport” raporton se Bardhezinjtë janë duke e përgatitur një ofertë të çmendur për Mohamed Salah.

Sulmuesi egjiptian nuk e ka vazhduar ende kontratën me Liverpoolin pasi kërkesa dhe oferta po dallojnë.

Andaj, “Zonja e Vjetër” do të mundohet të përfitojë nga rasti dhe ta bindë sulmuesin e rrezikshëm të përfundojë në Torino. Salah ka qenë njëri prej lojtarëve më të mirë në Premierligë në vitet e fundit.

Preferencë e tij është të mbetet në “Anfield Road”, por nëse nuk e gjen gjuhën e përbashkët me drejtuesit e klubit, gjatë verës që vjen mund të largohet nga Liverpooli. 

(Kosova Sot Online )