Fernandes afër rinovimit me Man United, zbulohen detajet e kontratës së re

  • G.G /
  • 26 March 2022 - 16:12
Fernandes afër rinovimit me Man United, zbulohen detajet e kontratës së re

Bruno Fernandes dhe Manchester United raportohet se janë afër arritjes së marrëveshjes për rinovim të kontratës.

Sipas raportimeve nga Anglia, mesfushori portugez pritet të nënshkruaj kontratë pesëvjeçare me “Djajtë e Kuq”.

Kontrata aktuale e Fernandesit me klubit anglez skadon më 30 qershor të vitit 2025.

27-vjeçari me kontratën e re thuhet se do të përfitojë 240 mijë funte në javë.

Bruno Fernandes është pjesë e Manchesterit që nga janari i vitit 2020. Ai ka shënuar 49 gola dhe regjistruar 39 asistime në 117 ndeshje në total. 

(Kosova Sot Online)