Mërgim Berisha e shijon futbollin e rrugës me disa të rinj

  • S.A /
  • 12 April 2022 - 11:38
Mërgim Berisha e shijon futbollin e rrugës me disa të rinj

Shumica e fëmijëve, mbi të gjitha në Kosovë, janë rritur duke luajtur futboll të rrugës. Një top dhe disa gurë ose shtylla të improvizuara kanë mjaftuar për ta gjetur kënaqësinë. E Mërgim Berisha u rikthye në kohë, duke iu bashkuar disa të rinjve që po luanin në rrugë. Futbollisti kosovar, i cili luan në Fenerbahçe, e ka publikuar një video ku shihet duke kaluar momente të këndshme.

“Shikoni njerëz, u ndala të luaj pak futboll teksa po shëtisja në mbrëmje”, ka thënë futbollisti kosovar, i cili është pjesë e të rinjve të Kombëtares së Gjermanisë.

Ish-futbollisti i Salzburgut është dëshirë e madhe e Kosovës, por nuk ka vendosur ende se për cilën Kombëtare të luajë në nivelin senior, pasi tek Gjermania do ta ketë të vështirë të depërtojë. 

(Kosova Sot Online )