Elton Krasniqi transferohet te klubi i njohur gjerman

  • A.P /
  • 13 maj 2022 - 19:03
Elton Krasniqi transferohet te klubi i njohur gjerman

Reprezentuesi i Kosovës, Elton Krasniqi, ka nënshkruar me klubin e njohur gjerman, Stuttgartin.

Lajmi është bërë i ditur nga klubi i 2 Korrikut, aty ku lojtari nisi karrierën e tij.

Krasniqi në vitin e kaluar u transferua te Hannoveri nga skuadra prishtinase, por nga sezoni i ri ai do të jetë pjesë e Stuttgartit.

17-vjeçari do t’i bashkohet skuadrës U19.

Vlen të theksohet se Elton Krasniqi është pjesë e Kombëtare së Kosovës U17.

Sulmuesi i ri me “Dardanët” ka zhvilluar gjashtë paraqitje, ku ka shënuar dy gola.

Elton Krasniqi me skuadrën U17 të Hannoverit ka regjistruar 11 paraqitje, ku ka shkëlqyer me 8 gola dhe një asistim. 

(Kosova Sot Online)