Klubi i njohur anglez do të nisë bisedimet me Chelsean për transferimin e Armando Brojës

  • S.A /
  • 16 May 2022 - 08:12
Klubi i njohur anglez do të nisë bisedimet me Chelsean për transferimin e Armando Brojës

Edhe Newcastle United raportohet se i është futur garës për transferimin e Armando Brojës.

Madje, sipas “The Athletic”, krerët e këtij klubi do të nisin bisedimet me Chelesan për të diskutuar mbi kushtet e transferimit të sulmuesit shqiptar.Broja është i huazuar te Southamptoni, teksa pas përfundimit të sezonit do të rikthehet te Chelsea. 

Ai me “Blutë” ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.West Ham United dhe Napoli besohet se janë klubet e tjera të interesuara për 20-vjeçarin.

(Kosova Sot Online )