Interi nis bisedimet me Mkhitaryan

  • S.A /
  • 20 May 2022 - 11:24
Interi nis bisedimet me Mkhitaryan

Interi ka qenë në bisedime me rrethin e Henrikh Mkhitaryan këtë javë pasi ata diskutojnë një transferim të mundshëm në verë. Kontrata e 33-vjeçarit do të skadojë me Romën në fund të muajit të ardhshëm dhe negociatat e rinovimit kanë shkuar ngadalë, që do të thotë se ekziston një rrezik i vërtetë që ai të largohet përpara se të arrihet një marrëveshje. Ish-lojtari i Arsenalit dhe Manchester United ka qenë i preferuari i Jose Mourinhos këtë sezon, duke luajtur një rol kryesor në skuadër.

Siç raportohet nga Calciomercato, Interi është i penguar nga kufizimet financiare këtë verë dhe kështu ata po shikojnë tregun e lojtarëve të lirë për të forcuar skuadrën e Simone Inzaghit.

Një zgjedhje e qartë është Mkhitaryan dhe kështu Nerazzurri filloi bisedimet me shoqëruesit e tij në fillim të kësaj jave. 

(Kosova Sot Online )