Ballisti ishte në kërkim për mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municioneve, duhej t’i mbante edhe 5 muaj e 12 ditë burg

  • S.A /
  • 25 May 2022 - 13:13
Ballisti ishte në kërkim për mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municioneve, duhej t’i mbante edhe 5 muaj e 12 ditë burg

Policia e Kukësit konfirmoi ndalimin e ‘Ballist’ Morinës, i cili mësohet se ishte i shpallur në kërkim për llogari të Drejtorisë së Policisë Durrës. “Ky shtetas u ndalua pasi gjatë verifikimeve ka rezultuar person në kërkim nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrës.

Për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës ka vendosur revokimin e vendimit penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për lirimin e tij me kusht dhe ka caktuar vuajtjen e pjesës së mbetur të dënimit, 5 muaj e 12 ditë burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”, tha Policia në një njoftim për mediat shqiptare.

Njoftimi nga Policia e Kukësit

Efektivët e Komisariatit të Policisë Kukës ndaluan shtetasin Ismail Morinaj, 40 vjeç, banues në fshatin Shikaj, Kukës, i shpallur në kërkim për llogari të DVP Durrës.

Ky shtetas u ndalua pasi gjatë verifikimeve ka rezultuar person në kërkim nga Drejtoria Vendore e Policisë Durrës.

Për këtë shtetas, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës ka vendosur revokimin e vendimit penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për lirimin e tij me kusht dhe ka caktuar vuajtjen e pjesës së mbetur të dënimit, 5 muaj e 12 ditë burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Procedurat e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga DVP Durrës. 

(Kosova Sot Online )