Vedat Muriqi, kandidat për lojtarin e muajit në La Liga

  • A.P /
  • 25 May 2022 - 20:36
Vedat Muriqi, kandidat për lojtarin e muajit në La Liga

Vedat Muriqi është nominuar për çmimin “Lojtari i Muajit” në La Liga. Bëhet fjalë për muajin maj.

Reprezentuesi i Kosovës gjatë muajit maj regjistroi katër paraqitje për Mallorcan në elitën e futbollit spanjoll,

Muriqi shënoi një gol dhe ndihmoi skuadrën e tij me dy asistime.

28-vjeçari ishte ndër futbollistët kryesorë te Mallorca në sezonin 2021/22, pavarësisht se te kjo skuadër kaloi në janar.

(Kosova Sot Online)