Gotze raportohet se është afër kalimit te klubi i njohur evropian

  • A.P /
  • 05 June 2022 - 17:35
 Gotze raportohet se është afër kalimit te klubi i njohur evropian

Mesfushori gjerman raportohet se është shumë afër kalimit te Benfica

Mediumi portugez “A Bola” së fundmi raportoi për interesimin e Benficas për Gotzen.

Një marrëveshje mes palëve thuhet se është shumë afër që të arrihet, teksa zyrtarizimi mund të bëhet brenda pak ditëve.

30-vjeçari te PSV-ja u transferua në vitin 2020, teksa ai me këtë klub ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

(Kosova Sot Online)

Detaje tjera rreth bisedimeve mes Gotzes dhe Benficas nuk janë bërë ende të ditura.