Marrëveshja shumë afër, Reinier drejt kalimit te klubi i njohur evropian

  • S.A /
  • 25 June 2022 - 10:14
Marrëveshja shumë afër, Reinier drejt kalimit te klubi i njohur evropian

Marrëveshja shumë afër, Reinier drejt kalimit te klubi i njohur evropian

Mesfushori i ri i Real Madridit, Reinier Jesus, pritet që të kalojë në huazim te Benfica.

“Marca” ka raportuar këtë të shtunë se klubet janë shumë afër marrëveshjes.

Diabeti zhduket përgjithmonë! Bëni këtë një herë para gjumit!

Barcelona planifikon të nënshkruajë me Cavanin dhe Di Marian. Marrëveshja parasheh që Reinier të jetë i huazuar te Benfica për tërë sezonin e ri – 2022/23.

Në marrëveshje nuk do të përfshihet opsioni i blerjes.

Mesfushori brazilian në dy sezonet e fundit ishte i huazuar te klubi gjerman, Borussia Dortmund.

20-vjeçari me Real Madridin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2026.

Në verëne vitit 2020, “Los Blancos” e transferuan Reinierin nga Flamengo për 30 milionë euro.

(Kosova Sot Online )