Arrihet marrëveshja mes Chelseat dhe Leedsit për Raphinhan, Romano zbulon detajet

  • A.P /
  • 28 June 2022 - 20:49
Arrihet marrëveshja mes Chelseat dhe Leedsit për Raphinhan, Romano zbulon detajet

Zhvillime të reja ka ndodhur sa i përket të ardhmes së Raphinhas.

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, ka bërë të ditur se tashmë është arritur marrëveshja e plotë mes Chelseat dhe Leeds 

Leedsi ka pranuar ofertën rreth 60/65 milionë funte – përfshirë edhe bonuset, teksa pjesa kryesore e shumës thuhet se duhet paguar menjëherë.

Pas marrëveshjes mes klubeve, tani duhet pritur edhe vendimi përfundimtar nga Raphinha.

(Kosova Sot Online)