Xavi i shqetësuar për situatën te Barcelona

  • A.P /
  • 30 June 2022 - 19:44
Xavi i shqetësuar për situatën te Barcelona

Lojtarët e Barcelonës kishin pushime pas miqësores së 25 majit në Australi dhe do të rikthehen sërish në stërvitje të hënën.

Skuadra nuk ka ndryshuar shumë në muajin që ka kaluar dhe trajneri Xavi Hernandez po bëhet gjithnjë e më i shqetësuar.

Për të rritur konkurrencën në skuadër dhe me dëshirën për të konkurruar për trofe, Xavi kërkoi një rinovim të rëndësishëm të skuadrës.

Trajneri është i vetëdijshëm për rrethanat sfiduese të klubit, por ai është duke pritur me padurim fjalën nga Joan Laporta dhe drejtuesit. Nuk kanë mbërritur as përforcimet që priste dhe as largimet e rëna dakord.

(Kosova Sot Online)