Jake Paul akuzohet se ka kopjuar taktikën e Conor McGregor me filmime sparringu

  • S.A /
  • 27 July 2022 - 15:55
Jake Paul akuzohet se ka kopjuar taktikën e Conor McGregor me filmime sparringu

Jake Paul është akuzuar se ka qenë selektiv me pamjet që publikoi nga seancat e tij sparring me Hasim Rahman Jr. Përshkrimi i djalit të një legjende për stërvitjet e YouTuber-it të kujton seancat famëkeqe të Conor McGregor me Paulie Malignaggi. Ish-kampioni i dy peshave të UFC-së bëri sparring me Malignaggi në kryesimin e “luftës së parave” të tij të shkëlqyer kundër Floyd Mayëeather në vitin 2017, në të cilën irlandezi vazhdoi të humbasë me ndalesë. Një video prej 20 sekondash u shfaq ku McGregor e rrëzoi Malignaggi dy herë, por videoja e plotë e seancës së tyre të ndeshjeve nuk u publikua kurrë. Grindja e rivalëve vazhdon ende, pasi Malignaggi pretendoi se McGregor do të ishte “punë e lehtë” për yllin e YouTube-s, Paul në fillim të këtij viti. McGregor u përgjigj me një foto të Malignaggi në dysheme nga sparringu i tyre me mbishkrimin: “Të lashë si një derr i vogël”.

Malignaggi ka bërë thirrje prej kohësh që të publikohet videoja e plotë e sparring dhe këmbëngul se ai rrëshqiti në vend që të rrëzohej. “Njerëzit më thonë: ‘Të vjen turp që të rrëzoi’, por ai nuk më rrëzoi”, deklaroi Malignaggi. “Ai nuk më turpëroi. Njerëzit do të donin aq keq që ta shihnin videon e plotë dhe të kishin të drejtë, por ju nuk do ta merrni kurrë videon e plotë”.

Rahman u ndesh me Paul menjëherë pasi ai fitoi debutimin e tij profesional kundër kolegut të YouTuber-it, AnEsonGib në janar të vitit 2020. Paul publikoi pamjet që tregonin se Rahman ishte i zemëruar me të pasi komentet e tyre i bëjnë jehonë atyre të Malignaggit për McGregor.

“E dija se si do ta merrnit dhe si do ta bënin të dukej, pikërisht këtë e bëni”, deklaroi Rahman. “Ata i treguan atij duke bërë gjuajtjet e mira dhe më pas pasojat me mua. Unë u mërzita nga mosrespektimi që po tregonte, fakti që ai po hidhej mbi litarë dhe fliste gjithë gjepurat kur nuk po bënte asgjë”.

“Ai realizoi disa goditje të mira, por unë isha atje me lëvizje të kufizuara, kështu që po përpiqesha t’u bëja me dije. Nuk mund ta ndërroja krahun dhe nuk mund të shkoja 100 për qind. Nga erdhi ai zemërim, nuk erdhi nga ajo që kishte ndodhur në sparring”, ka shtuar më tej ai. 

(Kosova Sot Online )