Pogba shtynë konsultimet me mjekët shkaku i Botërorit

  • A.P /
  • 29 July 2022 - 21:00
Pogba shtynë konsultimet me mjekët shkaku i Botërorit

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba e ka shtyrë konsultimet e planifikuara të specialisti mjekësorë, pasi që mesfushori do të diskutojë me Francën që nëse ai ka operim nuk do të ftohet për në Botërorin e 2022-ës

Ish futbollisti i Manchester United është diagnostifikuar me një lëndim lateral të miniskusit në gjurin e këmbës së djathtë pas stërvitjeve në Los Angeles.

Ai pritej që të hynte nën brisk në SHBA dhe të ishte jashtë fushës për një muaj, por në vend të kësaj ai u kthye në Europë.

Një konsultë pritej të bëhej në Lyon sot me profesorin Sonnery Cottet-Bertrand, i cili e kishte bërë operim edhe gjurin e sulmuesit të MIlani

(Kosova Sot Online)