FC Prishtina e zgjedh kryetarin e ri, Hakif Gashi në krye të klubit

  • S.A /
  • 03 August 2022 - 14:45
FC Prishtina e zgjedh kryetarin e ri, Hakif Gashi në krye të klubit

FC Prishtina është bërë me kryetar të ri.

Bardhekaltrit e kanë zgjedhur Hakif Gashin si prijës të ri të klubit.

Vendimi u mor në mbledhjen e sotme të Bordit Teknik.

Prishtinasit janë përballur me probleme financiare viteve të fundit, ndësa kulmi arriti tash, në tentim për ta rikthyer këtë klub në maje të futbollit kosovar.

Anëtarë të Bordit të ri teknik janë Rrahman Haradini, Remzi Ejupi, Sinan Vllasaliu, Ismet Begolli, dhe Hakif Gashi.

Në ditët në vazhdim do të mbahet edhe Kuvendi Zgjedhor i klubit.

 

(Kosova Sot Online )