Diallo kërkohet me ngulm nga Milani

  • S.A /
  • 15 August 2022 - 12:36
Diallo kërkohet me ngulm nga Milani

Milani ka kohë që i kushton vëmendje Abdou Diallo dhe tani thuhet se po përgatitet të hapë një raund të ri bisedimesh me Paris Saint-Germain në një përpjekje për të rënë dakord për një marrëveshje. Kuqezinjtë janë ende në kërkim të shtimit të një mbrojtësi të ri në skuadrën e Stefano Piolit përpara fundit të afatit kalimtar të këtij muaji dhe qendërmbrojtësi 26-vjeçar senegalez duket se është në krye të listës së tyre.

Milani ishte i interesuar për Japhet Tanganga të Tottenhamit, por pavarësisht raundeve të shumta të negociatave, ata nuk mund të bien dakord për një marrëveshje. Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Milani do të bëjë një tjetër qasje te PSG së shpejti në një përpjekje për të gjetur një marrëveshje për Diallon.

Shpresa e kuqezinjve është të sigurojnë lojtarin në një marrëveshje huazimi me një opsion blerjeje të bashkangjitur. Gjigantët e Ligue 1 e kanë vënë 26-vjeçarin në listën e largimeve dhe janë të gatshëm të heqin dorë nëse arrin një marrëveshje e mirë. 

(Kosova Sot Online )