Besa drejt shuarjes, klubi i dytë më i suksesshëm kosovar s’ka para për të garuar

  • S.A /
  • 16 August 2022 - 13:30
Besa drejt shuarjes, klubi i dytë më i suksesshëm kosovar s’ka para për të garuar

Klubi i njohur kosovar, Besa nga Peja po kalon momentet më të vështira në histori të klubit. Pasi nuk arritën të mbijetojnë në Ligën e Parë gjatë sezonit të kaluar, pejanët duket se nuk do t’i fillojnë garat as në Ligën e Dytë.

Media  mëson se KF Besa nuk është e gatshme të garoj në Ligën e Dytë pas problemeve financiare dhe atyre organizative.

Skuadra e njohur kosovare do të tërhiqet nga garat derisa të riorganizohet për të filluar nga zero.

Vendin e saj në Ligën e Dytë do ta zë një skuadër nga Liga e tretë.

Besa ka fituar tri herë Superligën e Kosovës derisa tri herë të tjera është shpallur kampion i Kupës së Kosovës.

(Kosova Sot Online )