Publikimi i pamjeve nga rrëzimi i helikopterit, e veja e Kobe Bryant dëmshpërblehet me 16 milionë dollarë

  • G.G /
  • 25 August 2022 - 08:16
Publikimi i pamjeve nga rrëzimi i helikopterit, e veja e Kobe Bryant dëmshpërblehet me 16 milionë dollarë

E veja e Kobe Bryant është shpërblyer me 16 milionë dollarë për fotot e publikuara nga rrëzimi i helikopterit, ku humbi jetën ylli i basketbollit amerikan dhe vajzën e tij në vitin 2020.

Vanessa Bryant, 40 vjeç, tha se kishte sulme paniku pasi mësoi se ishin shpërndarë imazhet e marra nga zëvendësit e sherifit së Los Anxhelosit dhe zjarrfikësit.

Një juri federale tani tha se qarku duhet të paguajë zonjën Bryant për shqetësimin emocional. Bashkë-paditësit Christopher Chester do të paguhen 15 milionë dollarë.

Bashkëshorti i Bryant, Kobe Bryant, 41 vjeç, vajza Gianna, 13 dhe gjashtë miq të familjes vdiqën kur helikopteri i tyre u rrëzua në Kaliforni në janar të vitit 2020. Chester humbi gruan e tij Sarah dhe vajzën Payton në aksident.

Një raport nga Los Angeles Times që pretendon se punonjësit e qarkut kanë marrë foto në vendin e përplasjes dhe i kanë ndarë me të tjerët, ka zemëruar familjet e viktimave. 

(Kosova Sot Online)