Sot zbulohen 8 grupet e sezonit të ri të Ligës së Kampionëve

  • G.G /
  • 25 August 2022 - 14:29
Sot zbulohen 8 grupet e sezonit të ri të Ligës së Kampionëve

Sot do të hidhet shorti i fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

32 skuadra do të ndahen në 8 grupe me nga 4 skuadra, në sezonin e ri që do të nisë në muajin shtator.

Në short, i cili do të hidhet nga ora 18:00 në Stamboll të Turqisë, gjenden 4 vazo me nga 8 klube, varësisht prej sukseseve dhe ligave të tyre.

Në këtë fazë nuk lejohet që në të njëjtin grup të përfundojnë dy ekipe të të njëjtit shtet.

Dy ekipet e para do të përfundojnë në të tetën e finales, kurse vendet e treta do t’i vazhdojnë garat në Ligën e Evropës.

Siç dihet, fitues aktual i Ligës së Kampionëve është Real Madridi, i cili në finale e kishte mposhtur Liverpoolin, 1:0. 

(Kosova Sot Online)