Neymar sulmon gjyqtarin: Mora një karton të verdhë kot, është mungesë respekti

  • S.A /
  • 15 September 2022 - 13:46
Neymar sulmon gjyqtarin: Mora një karton të verdhë kot, është mungesë respekti

Neymar përmbylli fitoren 3-1 të Paris Saint-Germain ndaj Maccabi Haifa në Ligën e Kampionëve të mërkurën mbrëma dhe, pas golit të tij, ai festoi me festën e tij dalluese, duke tundur duart para fytyrës. Megjithatë, arbitri gjerman Daniel Siebert nuk e kuptoi mirë festimin dhe i dha Neymar një karton të verdhë për atë që ai e perceptoi si tallje me turmën ose kundërshtarët e tij. 

Braziliani, i cili u përball me arbitrin pasi pa kartonin e verdhë dhe protestoi, bëri disa postime në Twitter pas ndeshjes për të shprehur ankesat e tij. “Kartoni i verdhë ishte një mungesë totale respekti për lojtarin”, tha ai. “Kjo lloj gjëje nuk mund të ndodhë. Mora një karton të verdhë sepse nuk bëra asgjë. Ata vazhdojnë të më bëjnë keq”, shkroi ai.

(Kosova Sot Online )