Hungaria vazhdon kryesimin në grup, fiton edhe ndaj Gjermanisë

  • A.P /
  • 23 September 2022 - 22:53
Hungaria vazhdon kryesimin në grup, fiton edhe ndaj Gjermanisë

Hungaria po vazhdon me befasi në Ligën e Kombeve, pasi sonte fituan edhe në udhëtim te Gjermania.

Ndeshja e zhvilluar në “Red Bull Arena” të Leipzigut përfundoi me rezultatin 0:1

Golin e vetëm dhe të fitores për hungarezët e shënoi Adam Szalai, në minutën e 17-të.

Hungaria pas kësaj fitore ka 10 pikë dha vazhdon kryesimin në Grupin 3 të Ligës A, me dy pikë më shumë se Italia që renditet e dyta.

Ndeshja e fundit në grup, Hungari – Itali, që do të zhvillohet pas tri ditësh, do të jetë edhe përcaktuese për pozitën e parë.

Ndërkaq, Gjermania renditet e treta në grup me 6 pikë. 

(Kosova Sot Online)