Eurogol nga mesi i fushës, kushëriri i Haaland dhuron 'show'

  • A.P /
  • 26 September 2022 - 19:01
Eurogol nga mesi i fushës, kushëriri i Haaland dhuron 'show'

Albert Tjaland është vetëm 18 vjeç, luan si sulmues njësoj si kushëriri i tij Erling Haaland dhe në ndeshjen e fundit ka realizuar një eurogol.

Tjaland u aktivizua me ekipin e dytë të Moldes, duke shënuar një gol nga mesi i fushës.

Adoleshenti norvegjez tentoi goditjen fantastike nga larg, duke dërguar topin në rrjetën kundërshtare.

(Kosova Sot Online)