Basketbollistet rrihen me njëra-tjetrën pas humbjes së pësuar nga Serbia

  • A.P /
  • 26 September 2022 - 22:26
Basketbollistet  rrihen me njëra-tjetrën pas humbjes së pësuar nga Serbia

Pasi Mali humbi me rezultatin 81-68 nga Serbia të hënën për të regjistruar humbjen e katërt radhazi në Kampionatit Botëror të basketbollit, një rrahje ndodhi pas ndeshjes.

Derisa një basketbolliste e Serbisë po bëhej gati për intervistë, një përplasje fizike nisi mes basketbollisteve të Malit

Sasa Cado e Serbisë dukej e tronditur nga kjo, teksa u pa duke bërë me shpejtësi një hap prapa.

Në përleshjen fizike të basketbollisteve të Malit u përfshin Salimatour Kouroumas dhe Kamite Elisabeth Dabous.

Basketbollistet tjera dhanë maksimumin për të ndarë dyshen në fjalë. 

Image

(Kosova Sot Online)