Kërkesa befasuese e Deschamps ndaj PSG-së për Mbappen

  • S.A /
  • 27 September 2022 - 13:32
Kërkesa befasuese  e Deschamps ndaj PSG-së për Mbappen

Trajneri i Kombëtares së Francës, Didier Deschamps dëshiron që Kylian Mbappe të luajë më pak minuta për Paris Saint-Germain midis pushimeve ndërkombëtare të shtatorit dhe Kupës së Botës 2022 që fillon në nëntor.

Mbappe është çelësi i sulmit të PSG-së, por trajneri fitues i Kupës së Botës dëshiron që ai të mbërrijë në Katar me energji të madhe.

“Unë e di se ata duan që Kylian të luajë, por ai duhet të lejohet të marrë frymë pak herë pas here”, deklaroi Deschamps për Telefoot.

“Ai duhet të luajë më pak minuta. Kjo nuk do ta dëmtojë atë, në të vërtetë e kundërta”.

Mbappe ka startuar secilën nga nëntë ndeshjet e PSG -së në Ligue 1 dhe Ligën e Kampionëve deri më tani këtë sezon, duke shënuar një total mbresëlënës prej 10 golash.

Trajneri i PSG-së, Christophe Galtier, mund t’i kthejë gjërat sërish te Deschamps, pasi Mbappe luajti 90 minutat e plota teksa Franca mundi Austrinë të enjten dhe ai filloi në humbjen e tyre ndaj Danimarkës të dielën gjithashtu.

(Kosova Sot Online )