Leicester-Man City, formacionet zyrtare

  • S.A /
  • 29 October 2022 - 13:09
Leicester-Man City, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Leicester-Manchester City, e vlefshme për xhiron e 14-të në La Liga. Manchester City e kërkon fitoren e nëntë kampionale për të marrë të paktën përkohësisht lidershipin në Premieligë. Aktualisht, City gjendet në vendin e dytë me 26 pikë, dy më pak se Arsenali.

Nëë anën tjetër, Leicesteri gjendet në vendin e 17-të dhe në tri ndeshjet e fundit është këndellur, duke i arritur dy fitore dhe një barazim.

Erling Haaland do të mungojë për mysafirët, pas lëndimit që e pësoi në Ligën e Kampionëve në mesjavë. 

(Kosova Sot Online )