Benzema do t’i mungojë Real Madridit edhe ndaj Gironas

  • S.A /
  • 29 October 2022 - 15:03
Benzema do t’i mungojë Real Madridit edhe ndaj Gironas

Problem për Carlo Ancelottin dhe Real Madrid. Siç raportohet nga “AS”, Karim Benzema dhe Rodrygo nuk u stërvitën në mëngjesin e sotëm. Sulmuesi francez vazhdon të zvarritet me problemin e tij muskular dhe nuk do të rrezikohet nesër ndaj Girona në Bernabeu.

Braziliani i cili gjatë natës pati prbleme me zorrët, është gjithashtu në dyshim.

Nuk ka probleme për Valverde, Modric dhe Ceballos që janë kthyer në dispozicion të teknikut.

(Kosova Sot Online )