Ancelotti shpërthen ndaj gjyqtarëve, thotë se penalltia e Gironas është sajuar

  • S.A /
  • 31 October 2022 - 09:24
Ancelotti shpërthen ndaj gjyqtarëve, thotë se penalltia e Gironas është sajuar

Real Madridi nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Gironas.

Kampioni në fuqi i Spanjës kaloi në epërsi në minutën e 70-të, por mysafirët barazuan në minutat e fundit me anë të një penalltie.

Në fakt penalltia e mysafirëve është bërë temë në Spanjë me njerëzit që janë ndarë në dysh sa i përket mendimeve ku disa gjysma thonë se ishte penallti dhe gjysma tjetër që nuk ishte.

Gjithsesi ky barazim bën që diferenca e Realit të ngushtohet me Barcelonën në vetëm një pikë, ku Los Blancos janë në krye me 32 pikë, një më shumë se katalunasit.

(Kosova sot Online )