Karriera e shkëlqyer futbollistike e Pique përfundoi!

• 09 November 2022 - 14:42

Shpërthimi i Gerard Pique-s që e nxorri atë jashtë loje në ndeshjen e tij të fundit para daljes në pension është zbuluar - dhe ai i tha gjyqtarit Jesus Gil Manzano se do të 'përballonte nënën e tij prostitutë'

Karriera e shkëlqyer futbollistike e Gerard Pique përfundoi në turp të martën në mbrëmje, pasi atij iu dhanë urdhrat e tij të marshimit kundër Osasuna.

Osasuna ishte 1-0 në avantazh në pjesën e parë pasi shënoi nga një këndore - që nuk duhej të ishte një këndor - dhe ata gjithashtu ishin të mirë. Robert Lewandowski u përjashtua me karton të kuq për një shkelje të dytë me ndëshkim, duke bërë që Pique i tërbuar të përballet me arbitrin në pjesën e parë.

Pique kishte qenë në stolin e Barcelonës kur sulmoi Jesus Gil Manzano, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".Dhe shënimet e Manzanos nga ndeshja kanë nxjerrë në pah fyerjen me gojë që pa Pique të godiste me karton të kuq.

Manzano pretendoi se Pique kishte thënë: "A e pa se çfarë këndi na ke dhënë? Ti je arbitri që na ka dëshpëruar më shumë. Është turp, jam për nënën tënde prostitutë!"

Barcelona ia doli të rikthehej kundër minave spanjolle - me golat e Pedri dhe ish-yllit të Leeds United, Raphinha. Skuadra e Xavi e rriti epërsinë e saj në krye të La Ligës në pesë pikë, por procedurat e mbrëmjes së së martës do të ishin gjithashtu të fundit në karrierën e Pique.

Xavi pranoi: "Gerard do të ishte lojtari i parë që do të vinte në lojë".